• Jazyk
  • sk
Projekty EÚ

Hotline

Prešov
Po-Pi: 700 - 1445
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Bardejov
Po,St,Pi: 1300 - 1500
Ut,Št: 700 - 1500
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Giraltovce
St: 830 - 1230
 
Po,Ut,Št,Pi: zatvorené
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Lipany
Po-Pi: 700 - 1500
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Sabinov
Ut-Št: 700 - 1000
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené

Info číslo o cestovných poriadkoch

0900 211 153cena hovoru s DPH 0,6000€/min

Platia otváracie hodiny pre prevádzku Prešov

Cestovné poriadky

Vyhľadávanie na cp.atlas.sk
SAD-od-roku-1949
UBIAN

Aktuality - V prímestskej doprave na východe Slovenska už môžete platiť mobilom

image

V prímestskej doprave na východe Slovenska už môžete platiť mobilom

20.09.2021 08:51:04

Prešovský a Košický samosprávny kraj prinášajú počas Európskeho týždňa mobility novinku. Je to virtuálna dopravná karta uložená v mobile s Androidom a podporou NFC, ktorú už cestujúci môžu začať využívať. V priebehu celého týždňa od 16. do 22. septembra 2021 si ju môžu vybaviť zdarma.

„Snažíme sa prinášať nové služby, aby sme autobusovú dopravu čo najviac zjednodušili a zmodernizovali. Možnosť platiť mobilom je dnes už štandardom, ktorý pomôže zrýchliť vybavovanie cestujúcich pri nástupe a urobiť cestovanie autobusom atraktívnejšie. Veríme, že tým potešíme hlavne mladých ľudí, ktorí radi využívajú nové technológie. Chceme ich motivovať k tomu, aby viac cestovali autobusom. Virtuálna dopravná karta má tie isté funkcie ako plastová dopravná karta, iba nezaberá ďalšie miesto v peňaženke, ale je uložená v mobile. Cestujúci si prostredníctvom virtuálnej karty môže zakúpiť lístok, dobíjať si kredit, jej najväčšou výhodou je nižšia cena cestovného v porovnaní s platbou v hotovosti,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Virtuálne dopravné karty zatiaľ vydávajú dopravcovia SAD Prešov, BUS Karpaty a ARRIVA Michalovce, ale cestujúci ich môžu využívať bez obmedzení u všetkých dopravcov prímestskej autobusovej dopravy v rámci východného Slovenska, teda aj u dopravcov eurobus, SAD Humenné a SAD Poprad. Kartu je možné vybaviť online na www.ubian.sk.

„Východniari sa nemusia obávať, pri tejto novinke používame modernú, no hlavne bezpečnú technológiu a platba prebehne za pár sekúnd. Cestujúci, ktorý má túto kartu aktivovanú v mobile rozsvieti displej a priloží mobil k terminálu v autobuse. Nie je potrebné spúšťať žiadnu aplikáciu ani internet, stačí mať zapnuté iba NFC. Je to jednoduché, pohodlné a oveľa rýchlejšie ako pri platbe v hotovosti. Zároveň, cestujúci  v telefóne ihneď vidí aj stav svojho konta a pozrieť si môže i históriu transakcií. Veríme, že k presunom autobusmi sa vráti  čo najviac ľudí. Využívanie nových technológii je jednou z možností, ako východniarom uľahčiť a zároveň spríjemniť cestovanie,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Pre platbu virtuálnou dopravnou kartou je potrebné vlastniť smartfón s operačným systémom Android aspoň 5.1 a vyšším a s technológiou NFC. Virtuálnu dopravnú kartu si cestujúci môžu stiahnuť na web stránke ubian.sk alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie UBIAN, potrebné je tiež mať nainštalovanú aplikáciu Google Pay.

Virtuálnu kartu si cestujúci aktivuje v záložke “Karta“. Pre jej aktiváciu je potrebné vyplniť formulár a priložiť fotografiu aj odfotený doklad totožnosti. Vo formulári je potrebné vybrať dopravcu, od ktorého si cestujúci kartu zakúpi. Odporúčame vybrať si jedného z dopravcov Prešovského alebo Košického kraja (SAD Prešov, BUS Karpaty alebo ARRIVA Michalovce), virtuálna dopravná karta však bude platiť u všetkých dopravcov bez akýchkoľvek obmedzení vrátane dobíjania kreditu u vodičov v autobusoch dopravcov eurobus, SAD Humenné a SAD Poprad. Po dokončení procesu je možné kartu používať a dobiť si na ňu kredit.

Virtuálnu dopravnú kartu bude možné dobíjať prostredníctvom aplikácie UBIAN, na webe ubian.sk, alebo u vodiča v autobuse a v zákazníckych centrách dopravcov.

Ostatné aktuality

image

Nová platnosť cestovných poriadkov na prímestských linkách od 12.12.2021

09.12.2021

V zmysle stanoveného termínu sa pre obdobie 2021/2022, t. j. s platnosťou od 12. 12. 2021 do 10. 12. 2022 schvaľujú nové podoby cestovných poriadkov jednotlivých liniek v pravidelnej autobusovej doprave. Cestovné poriadky pre jednotlivé linky s novou platnosťou sú zverejnené na https://www.sad-po.sk/index.php?show=9&node=14

image

Zastávka Bardejov, Dlhý rad Okr. úrad od 12.12.2021 využívaná aj na prímestských spojoch

09.12.2021

Oznamujeme cestujúcim, že od 12.12.2021 sa bude zastávka Bardejov, Dlhý rad Okr. úrad využívať aj pre výstup a nástup cestujúcich na prímestských spojoch zo smeru Stará Ľubovňa, Lenartov, Frička/Cigeľka, Vyšný Tvarožec, Kríže, Livovská Huta. Cestujúcim to umožní efektívnejšie využívanie prestupu medzi mestskou a prímestskou verejnou dopravou. Zastávka Bardejov, športová hala bude pre prímestskú dopravu zrušená nahradí ju Okr. úrad.

image

V Prešovskom kraji bude pokračovať súťaž Zbieraj zelené kilometre

21.09.2021

V rámci podpory cestovania prímestskou autobusovou dopravou zorganizuje Prešovský samosprávny kraj aj tento rok súťaž Zbieraj zelené kilometre a vyhraj. Cestovaním prímestskými autobusmi tak budú ľudia nielen šetriť životné prostredie, ale môžu vyhrať aj hodnotné ceny.

image

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 2021

16.09.2021

V rámci európskeho týždňa mobility od 16.9. do 22.9.2021 si môžete vybaviť

dopravnú kartu úplne zadarmo

Kartu si môžete vybaviť v pokladniach na AS Prešov, AS Bardejov, AS Sabinov, AS Lipany, AS Giraltovce

image

Vynechané zastávky Škultétyho a Prešovská univerzita od 13.9.2021 - 20:00 hod. do 14.9.2021 – 17:00 hod.

13.09.2021

Oznamujeme cestujúcim, že od 13.9.2021 - 20:00 hod. do 14.9.2021 – 17:00 hod. z dôvodu úplnej uzávierky v súvislosti s návštevou pápeža budú ulice Škultétyho a 17. novembra uzatvorené. Zastávky Škultétyho a Prešovská univerzita nebudú obsluhované prímestskými spojmi. Najbližšie zastávky sú AS, Prešov a Levočská ul.