• Jazyk
  • sk
Projekty EÚ

Hotline

Prešov
Po-Pi: 600 - 1730
 
So: 700 - 1430
Ne: 700 - 1430
Bardejov
Po-Pi: 700 - 1500
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Giraltovce
Po-Pi: 915 - 1315
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Lipany
Po-Pi: 700 - 1500
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Sabinov
Po-Pi: 700 - 1500
 
So: zatvorené
Ne: zatvorené
Levoča
Po-Pi: 830 - 1500
 
So: zatvorené
Ne: 900 - 1200

Info číslo o cestovných poriadkoch

0900 211 153cena hovoru s DPH 0,6000€/min

Platia otváracie hodiny pre prevádzku Prešov

Predaj, rezervácie, uzatvárenie CL zo zahraničia

0911 501 111

Platia otváracie hodiny pre prevádzku Prešov

Cestovné poriadky

Vyhľadávanie na cp.atlas.sk

Telefonický predaj cestovných lístkov na linkách: 701704 Praha a 807818 Bradford

Volanie zdarma zo Slovenska 0800 800 052 a zo zahraničia 00800 0520 0520

Aktuality - SKUSBUS

image

SKUSBUS

22.09.2015 14:47:33

My všetci máme možnosť každé ráno rozhodnúť sa, aký dopravný prostriedok použijeme na pravidelnú cestu do školy, do práce, za priateľmi. Cieľom kampane „Skús bus“ je ponúknuť alternatívu k cestovaniu autom. Ponúknuť menej stresu, zdravšie životné prostredie a oveľa väčšie pohodlie. Vedeli ste, že priemerný Slovák, ktorý dochádza do práce autom strávi v dopravných zápchach až 50 hodín? Viete si to predstaviť? Viete si predstaviť popíjať počas cesty do práce horúcu kávu a pritom si čítať noviny alebo inak využívať bezplatné wifi pripojenie?


Jazdiť autom alebo autobusom dnes nie je len otázka peňazí či ekológie. Je to rozhodnutie o kvalite života a každého dňa, ktorý prežívame. Je na čase zamyslieť sa, či nestojí za to aspoň občas vyskúšať aj iné druhy dopravy ako vlastné auto. 

Dopravné podniky SAD poskytujú službu verejnej autobusovej dopravy pre nás všetkých už od roku 1949. Viac ako 65 rokov prepravia každý deň takmer milión cestujúcich. Za toto obdobie sa sformovala ponuka autobusových spojov a kvalita vozidlového parku na úroveň západných európskych krajín. 

Skúste aj Vy aspoň raz za týždeň cestovať verejnou dopravou a oceniť je skutočné výhody, ktoré vo svojom aute nedostanete. Skúste cestovať busom. 

Premýšľajte. Radi vás odvezieme. #SKUS BUS


Autobusová doprava je bezpečná, pohodlná, zelená, efektívna a dostupná. 

BEZPEČNOSŤ – štatistiky hovoria jasne. Autobusy sú bezpečnejšie než autá, motorky, bicykle, električky alebo dokonca chodci. A nielen to; z hľadiska bezpečnosti sú na podobnej úrovni ako vlaky, čo je neuveriteľné, ak si uvedomíte, že nemajú vlastnú trať a cesty majú spoločné s mnohými inými používateľmi a dopravnými prostriedkami! Jeden autobus dokáže v priemere nahradiť najmenej 30 áut, takže ak by viacerí vodiči nechali svoje auto doma a cestovali by autobusom, bolo by nielen menej dopravných zápch ale určite menej dopravných nehôd. 

POHODLIE – jednoznačná jednotka. Autobusy sú flexibilné, spoľahlivé a ponúkajú kvalitu za výhodnú cenu pre všetkých a všade. Môžu vás odviesť priamo do vášho cieľa bez toho, aby ste museli čakať alebo prechádzať otravnými bezpečnostnými kontrolami na letiskách alebo prestupovať na ďalšie spoje, a dokonca vás môžu vyzdvihnúť možno aj priamo pred vašimi dverami. 

EKOLÓGIA – V porovnaní s ostatnými dopravnými prostriedkami je pri cestovaní autobusom produkcia škodlivých CO2 na jedného pasažiera najnižšia spomedzi všetkých druhov dopravy. To hovorí za všetko. 

EFEKTÍVNOSŤ – Vďaka svojej flexibilite sú autobusy významnými prispievateľmi verejnej mobility, turizmu, tvorby pracovných miest, ekonomiky, lepšej sociálnej súdržnosti a spravodlivosti, šetrenia energií, čistejšieho životného prostredia a, samozrejme, bezpečnosti na cestách. Jednoznačne, žiadny iný prostriedok hromadnej dopravy si nedokáže poradiť so všetkými týmito aspektmi tak jednoducho. A to je dôvod, prečo sú autobusy každý deň modernými kráľmi na cestách, keď ide o účinnosť a flexibilitu. V Európe zabezpečujú 55 % verejnej dopravy, pričom vlaky, električky a metro zabezpečujú dokopy zvyšných 45 %. 

DOSTUPNOSŤ - Autobusy sú dostupné pre všetkých. Zaisťujú základnú mobilitu obyvateľstva (doprava do školy, do práce, za lekárom, na úrady), vozia ľudí aj za oddychom, spoznávaním prírody či mestských oblastí. Po celom svete sú autobusy masovo využívané aj pre vzdelávacie, školské alebo športové výlety. A v neposlednom rade – autobusy dokonale dopĺňajú ďalšie spôsoby dopravy tým, že tvoria prípoje k vlakovej alebo leteckej doprave. Ktorý iný dopravný prostriedok Vám zastaví v každej obci?

Autobusová doprava na Slovensku zažíva posledných 5 rokov prudký rozmach. Nové moderné autobusy vymenili už viac ako 95 % starých známych hranatých modelov od Karosy. Nie je to však len o obnove techniky. Verejná doprava je služba, ktorá nám v najbližších rokoch ešte veľmi dobre poslúži, aby sme sa vôbec zmestili do miest, kde žijeme. Každé auto nás oberá o vzácnu plochu, ktorá môže byť omnoho lepšie využitá ako len pre parkovanie jedného alebo niekoľkých súkromných áut. Navyše pri cestovaní nám autobus poskytuje vyššiu bezpečnosť, jedinečný relax bez stresu na premávku, a každodenný pohyb na a zo zastávky, ktorý viacerým z nás tak chýba. Už len týchto pár argumentov nám napomáha zariadiť si každý jeden deň pohodlnejší a šťastnejší. Preto je kampaň Skus Bus orientovaná na každého, kto chce urobiť malú, ale významnú zmenu v každodennej dochádzke. Autobusy sú tu pre nás všetkých, stačí aspoň jeden deň to vyskúšať, že to stojí za to.
Viac na www.skusbus.sk

Ostatné aktuality

image

Tarifné podmienky platné od 1.2.2019

30.01.2019

Oznamujeme cestujúcim že od 1.2.2019 vstupujú do platnosti nové tarifné podmienky.

image

MHD Bardejov nová platnosť cestovných poriadkov od 1.1.2019

18.12.2018

Oznamujeme cestujúcej verejnosti, že od 1.1.2019 dochádza k novej platnosti cestovných poriadkov pre MHD Bardejov.

image

Nová platnosť cestovných poriadkov od 9.12.2018

04.12.2018

Oznamujeme cestujúcej verejnosti, že od 9.12.2018 dochádza k novej platnosti cestovných poriadkov. Prosíme cestujúcich, aby si vo vlastnom záujme vopred skontrolovali linky a spoje, ktoré využívajú a tým sa predišlo nepríjemným situáciám pri prípadnej zmene odchodu spoja. Nové cestovné poriadky sú zverejnené na staniciach, zastávkach a na www.sad-po.sk

image

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 2018 - MHD BARDEJOV

14.09.2018

NA PODPORU INTELIGENTNEJ A UDRŽATEĽNEJ MESTSKEJ DOPRAVY